Vuslat Tv

 • VTV Hakkında


  Birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Malatya,  geçmişin izlerini yüzünde taşırken modern mimarisi ile de geleceğe koşmaktadır. Zengin kültürü ile, birbirinden değerli ilim , sanat ve devlet adamı yetiştiren Malatya,  Türkiye’nin sayılı  kentleri arasında yerini almıştır. Tüm bu gelişmelerin yanında şehirdeki medya  alt yapısının zayıf kalması güzel ilimiz Malatya’nın bir eksiği durumundayken Vuslat TV Malatya’nın dünyaya açılan kapısı ve gurbetteki Malatya insanının da Malatya’yı gören gözü olmuştur.19 Temmuz 2010  tarihinde 12685 Mhz 30000 sembol oranında TÜRKSAT 3A uydusunda  yayın hayatına başlayan Vuslat TV kısa sürede test sürecini geride bırakarak medya dünyasında Malatya’yı temsil eder bir konuma yerleşmiştir. Malatya’da medya dünyasına yeni bir bakış açısı kazandıran Vuslat TV  birbirinden farklı programları ve tarafsız , ilkeli , gündem belirleyen haber anlıyışı ile  de  dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.


  Vuslat TV güçlü ve teknolojik alt yapısı ile Malatya’da profesyonel medyacılığa geçişi sağlamıştır. Bünyesinde bulundurduğu iki adet stüdyo , bir adet  canlı yayın aracı ve  3G sistemleri ;  hem stüdyo programlarına hem de Malatya’nın her köşesini ekranlara taşıdığımız dış programlarımıza olanak sağlamaktadır. Televizyon sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden Vuslat TV rejisinde ulusal standartlardaki cihazları kullanmaktadır. Genç ve dinamik bir kadroya sahip olan Vuslat TV teknolojik alt yapısını tamamıyla kullanarak hızlı ve kaliteli yayıncılık anlayışını taşımaktadır.


  Programlarının nerdeyse tamamı kendi iç yapımı olan Vuslat TV  aktüel programlarıyla Malatya’nın her rengini kendinde barındırır. Aktüel programlar ile farklı hayatları , sanatı , yarışma heyecanını, yardımlaşmayı  ve Malatya’nın köylerini  ekrana taşımaktadır. Aynı zamanda stüdyo programları da eğitim , sağlık , ekonomi ,spor ,tarım  , sohbet ve gündem gibi konuları ele almaktadır. Zengin programcı kadrosuna sahip Vuslat TV  belgesel ,çocuk kuşağı, müzik kuşağına da yayın akışında yer vermektedir.


  Güçlü haber ağı sayesinde Malatya ve ülke gündemini , gün içi haber kuşakları ve ana haber bülteni ile izleyicilerine ulaştıran Vuslat TV  ilkeli , tarafsız ve hızlı haberciliği Malatya’da temsil etmektedir. Toplumu en doğru şekilde bilinçlendirmeye çalışırken herkesin ve her kesimin görüşüne aynı mesafede , yorum ve haberi birbirine karıştırmadan haber hazırlamaktadır. Malatya’ya dair tüm gündemi sıcağı sıcağına web haberciliği ile www.vuslathaber.com adresinden tüm Malatyalılar ile paylaşmaktadır.
  Estetik ve yenilikçi reklamcılığın adresi konumunda olan Vuslat TV ulusal ve bölgesel firmalara reklam  noktasında hizmet vermektedir. Diğer alanlarda olduğu gibi reklamcılık noktasında da  bölgede yerel mantığın izlerini silen Vuslat TV  fark yaratan reklam çalışmaları ile kendini ispatlamıştır.
  Gücünü teknik alt yapısı , zengin programları , gündem belirleyen haberciliği , kaliteli reklamcılığı ve Malatya’nın kültürel zenginliğinden alan Vuslat TV  farklılığı ile kendinden söz ettirirken , bölgesel yayıncılık çizgisinden  ulusal yayıncılığa geçmeyi ; her geçen gün toplumun ahlaki ve kültürel değerlerini törpüleyen televizyonculuk anlayışına  karşın  toplumun değerlerini yansıtan , topluma mal olmuş bir televizyon olmayı kendine hedef olarak belirlemiştir. Malatya’dan 42 ülkeye ulaşan yayınıyla bu hedef doğrultusunda ilerlemektedir. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında gerek Malatya değerleri gerekse Anadolu değerlerini ekrana taşıyacak olan Vuslat TV  bir toplum televizyonu olarak yoluna devam edecektir…